Matki założycielki Republiki Ziół

photo of people near wooden table

Przyszedł czas, żeby się przedstawić. Taak, wiem że zielarnia skończyła 7 lat, ale jak to mówią: lepiej późno niż wcale.

Dlaczego matki założycielki? Bo zielarnia to nasze dziecko, wynik wspólnej pracy, na początku po dziesięć godzin dziennie, każdego dnia w tygodniu. Jak dziś pamiętam salon cały zastawiony kartonami z towarem, podczas gdy lokal był jeszcze remontowany. 

Republika Ziół to firma rodzinna, tworzona przez teściową i synową – dwie Agnieszki 🙂 tak, ciężko w to uwierzyć, wiem, ale pracujemy razem od siedmiu lat i jakoś nam to chyba wychodzi… prawda? 

Jak to się stało, że powstała Republika Ziół? 

Moja teściowa, która ma wykształcenie kosmetyczne od kilku lat działała w branży kosmetyków naturalnych odwiedzając w pracy sklepy zielarskie. Ziołolecznictwo na tyle ją zainteresowało, że zdecydowała się zdobyć w tym temacie wiedzę, zapisując się na kurs towaroznawstwa zielarskiego w Łodzi. Ja w tym czasie kończyłam studia położnicze na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i przechodziłam kryzys istnienia (nie przesadzam!) po odejściu z pracy na porodówce. Właśnie wtedy Aga zaproponowała mi, żebyśmy razem otworzyły sklep zielarsko-medyczny. 

Rozpoczęłyśmy poszukiwania lokalu i tak w styczniu 2017 roku zaczęłyśmy działalność na Podolanach. Początkowo Republika Ziół była sklepem zielarskim (znacie już różnicę między sklepem zielarskim, a zielarsko-medycznym, a kto nie czytał, to zapraszam https://republika-ziol.pl/sklep-zielarsko-medyczny/), a w marcu, gdy ja również ukończyłam kurs, zdobyłyśmy status sklepu zielarsko-medycznego. 

W naszej pracy łączymy naszą wiedzę i doświadczenie ucząc się od siebie. Aga dzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem z zakresu kosmetologii, a ja dodaję do tego moją wiedzą medyczną i położniczą. Bardzo nam zależy, żeby być dla Was miejscem, gdzie uzyskacie aktualną, rzetelną wiedzę w temacie ziołolecznictwa, dlatego cały czas się rozwijamy. Aga ukończyła roczny kurs zielarski w Wielkopolskiej Szkole Medycznej w Poznaniu, ja natomiast ukończyłam studia podyplomowe “Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Uczestniczymy w wielu kursach i szkoleniach z zakresu ziołolecznictwa i kosmetologii. 

Naszym celem było i jest stworzenie dla Was miejsca, gdzie możecie się udać z problemem, ale również, spędzicie miło czas robiąc zakupy i gawędząc z nami. Stale powiększamy asortyment, żeby sprostać wymaganiom naszych klientów, a zdanie “wiedziałam/em, że to u was znajdę” to istny miód dla naszych serc. 

Chyba dość już tego przedstawiania, zresztą znamy się przecież od lat! 

Tych, którzy jeszcze nas nie znają zapraszamy, poznajmy się w Republice Ziół. 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.