Sklep zielarsko-medyczny

ginkgo leaves and glass containers with powder

“Zielarnia Republika Ziół” tych kilka słów pojawia się na naszej stronie i social mediach niezliczoną ilość razy, ale co się kryje za tymi trzema słowami?

Przede wszystkim ludzie, ale zanim o nas, pozwólcie, że wyjaśnię czym jest nasza zielarnia. Republika Ziół to stacjonarny sklep zielarsko-medyczny, oraz sklep internetowy.

Czym różni się sklep zielarski, od sklepu zielarsko-medycznego?  

Sklep zielarsko-medyczny, to taka ziołowa apteka. Działa pod nadzorem farmaceutycznym, wymaga specjalistycznej wiedzy- studiów lub specjalnych kursów. Natomiast mianem sklepu zielarskiego można nazwać każdy sklep, nie jest to regulowane prawem. 

Podstawową różnicą jest fakt, że w sklepie zielarsko-medycznym możecie kupić produkty lecznicze. Czym są i jakie są różnice między ziołami leczniczymi, a zwykłymi wyjaśniłam już wcześniej, ale dla tych, którzy nie czytali, polecam zajrzeć https://republika-ziol.pl/wybierajmy-ziola-lecznicze/.

Za tajemniczą nazwą produktów leczniczych kryją się nie tylko zioła, ale również określone wyciągi, tabletki, kapsułki, syropy czy maści. 

Produkty określone mianem produktów leczniczych podlegają ścisłej kontroli, oraz wymagają udokumentowanych badań. Często spotykamy się z sytuacją, kiedy określona partia leku zostaje wycofana, ze względu na niezgodności w składzie, tak samo jest z ziołowymi produktami leczniczymi. Są one kontrolowane w procesie produkcji, ale również przez cały okres przydatności. Stąd od czasu do czasu niektóre partie leku zostają wycofane z obrotu. A jaką korzyść daje to pacjentowi? Dzięki takiej kontroli ma pewność, że produkty, które przyjmuje mają skład, a szczególnie działanie lecznicze, zgodne z opisem na ulotce. 

W sklepie zielarsko-medycznym znajdziecie przeszkolony z wiedzy o surowcach zielarskich personel. Możecie spokojnie zapytać o działanie i zastosowanie ziołowych produktów leczniczych i macie pewność, że otrzymacie rzetelne informacje. 

W Republice Ziół czekamy na Was z głowami pełnymi wiedzy, ale oczywiście dziedzina nauki o roślinach leczniczych jest ogromna, dlatego cały czas poszerzamy wiedzę na kursach i konferencjach zielarskich, ale również z zakresu kosmetyków naturalnych, bo to nasza pasja. 

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić znaczenie sklepu zielarsko-medycznego, a już teraz zapraszam, na kolejny wpis, czyli kilka słów o matkach założycielkach Republiki Ziół już w następną środę. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.